Uncategorized

Ամառային ուսումնական դպրոց-ճամբար 2017

Ամառային ուսումնական դպրոց-ճամբար. Օր 1-ին

9:30-10:30 4-րդ ջոկատներ -մայրենիի և մաթեմատիկայի գիտելիքների ստուգման խորհրդատվություն

10:30-11:30 Համատեղ նախագիծ՝ ,,Времена года,, Արևմտյան  և Հյուսիսային դպրոց-պարտեզների 5-րդ ջոկատներ՝ Էլինա Սիմոնյան

10:30-11:30 Միջավայրի ձևավորում, պադոնների ներկում- 2-րդ ջոկատ

10:30-11:30 Վախերի հաղթահարման թրեյնինգ՝ Քրիստինա Ջանվելյան և 1-ին ջոկատ

11:30-12:30 Արշավախմբային կայանում միջավայրի բարելավման աշխատանքներ՝ Ռիմա Երեմյան, Կարինե Պետրոսյան և 4-րդ ջոկատներ

11:30-12:30 Ինքնագնահատականի բարձրացման, հարմարվողականության և ստրեսակայունության ձևավորման թրեյնինգներ- 5-րդ ջոկատ

12:30-13:00-Ընդմիջում

13:00-13:45 Լողափի բացում՝ լողափնյա պարեր, լողափնյա խաղեր, հեծանվային խաղեր

13:45-16:00-Երկարացված օրվա ճամբարային գործունեություն

Մայիսի 30

4, 5-րդ ջոկատներ

9:00-9:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-10:20  Մարմնակրթություն

10:20-12:00 Սովորող-սովորեցնող նախագիծ Միջին դպրոցի բնագիտության լաբորատորիայում և պարատանը

12:00-12:30 Անգլերեն բնագիտական ֆիլմի դիտում 5-րդ ջոկատ

12:00-12:30 Ճամբարային առաջին օրվա լուսաբանում-4-1 ջոկատ

12:00-12:30  Մաթեմատիկական խաղեր ՝Միացրու խողովակներըՄկնիկը թակարդում՝ Գևորգ Գրիգորյան և 4-2 ջոկատ

12:30-13:00 Ընդմիջում

13:00-13:45 Ընթերցանության բացօթյա ֆլեշմով «Վախթանգ Անանյան» նախագծի շրջանակում  կարդում ենք Անանյանի <<Սևանի ափին>>  վիպակից հատվածներ 4, 5-րդ ջոկատներ

13:45-16:00 Լող, հեծանիվ, երկարացված օրվա գործունեություն

1,2,3-րդ ջոկատներ

9:30-10:30 Աշխատանք ջոկատներով, ընտրությանբ գործունոության խմբերի ցուցահանդեսի ստեղծում

Մայիսի 31

9:00-9:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

 

9:30-10:30 Աշխատանք ջոկատներով, «Անտիվիրուս Կոմիտաս» ստուգատեսի փորձեր

10:30-11:30 Բույսերի խնամք «Ծաղկաձոն» նախագիծ՝ Անահիտ Եղյան և ճամբարականներ

10:30-11:30 Միջավայրի ձևավորում, պադոնների ներկում- 1-ին ջոկատ

11:30-12:30 Հոգեբանական թրեյնինգ՝ Կրեատիվ մտածողության զարգացման, նոր աշխարհընկալման թրեյնինգներ 4-րդ ջոկատների հետ

12:30-13:00 Ընդմիջում

13:00-14:00 Արշավախմբային կայանում միջավայրի բարելավման աշխատանքներ՝ Ռիմա Երեմյան, Կարինե Պետրոսյան և 5-րդ ջոկատներ

14:00–16:00 Լող՝ երկարացված օրվա ճամբարային գործունեության ընթացքում

 

Հունիսի 1

Երեխաների պաշտպանության օր՝  «Պաշտպանված երեխա»

9:00-9:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

4, 5-րդ ջոկատներ

9:30-10:20  Մարմնակրթություն

10:20-12:00 Սովորող-սովորեցնող նախագիծ Միջին դպրոցի բնագիտության լաբորատորիայում և պարատանը

11:00-12:00 «Անտիվիրուս Կոմիտաս» համերգ

12:00-12:45-  4-րդ ջոկատներ -մայրենիի և մաթեմատիկայի գիտելիքների ստուգման խորհրդատվություն

12:45-13:00 Ընդմիջում

13:00-13:00 Խոհանոցային գործունեություն-ըմպելիքների ,մրգայինի աղցանի պատրաստում  4-1 ջոկատ՝ Տաթև Աթոյան

13:00-13:30 Անգլերեն ֆիլմի դիտում-4-2 ջոկատ՝ Հայկուհի Հովհաննիսյան

13:00-13:30 Թատերական ներկայացման փորձեր 5-րդ ջոկատ՝ Քրիստինե Շահբազյան

 

1,2, 3-րդ ջոկատներ

9:30-10:30 «Անտիվիրուս Կոմիտաս» համերգի նախապատրաստական աշխատանքներ

10:30-11-00 Ամառային ճամբարի պաշտոնական բացում։ Մուտքը՝ Փուչիկներով, պղպջակներով

11:00-12:00 Անտիվիրուս Կոմինտաս 2017

12:00-13:00 «Իմ մոլորակը» և «Գույներ, հնչյուններ»խորագրերով գունավոր կավճանկարչություն՝ Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու բակում։

13:00-13:30 Ընդմիջում

13:30-14:30 բացօթյա լողափ, լողուսուցում, երկարացված օրվա ճամբարային գործունեության ընթացքում

Հունիսի 2

9:00-9:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-10:30 Աշխատանք ջոկատներով, ստուգատեսների նախապատրաստական աշխատանքներ

10:30-12:30 Քայլարշավ Զանգվի ափերով

12:30-13:00 Ընդմիջում

13:00-14:00 «Հարթակ Գեղարվեստում»՝ հանդիպում անձի աճման մասնագետ Հրաչյա Մանուկյանի հետ 4, 5 -րդ ջոկատներ

13:00-13:45 Բակային, էստաֆետային խաղեր 1,2,3-րդ ջոկատներ

13:45-14:30 լող,  հեծանիվ

15:15_16:15 Մեդիաուրբաթ պարապմունք

Հունիսի 5

9:00-9:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

9:30-10:30 Ուրախ օտար լեզու՝ ռուսերեն 1,2,3-րդ ջոկատներ

9:30-10:30 Բակային աշխատանքներ՝ խնամք, փխրեցումներ՝ Գևորգ Գրիգորյան, 4-2 ջոկատ

10:30-11:30 Անգլերեն ընթերցանության ֆլեշմով՝ Հարավային և Հյուսիսային դպրոցների 5-րդ դասարանցիներ՝ Աննա Գանջալյան, Հայկուհի Հովհաննիսյան

10:30-11:30 Միջավայրի խնամք-2, 3րդ ջոկատներ

11:30-12:30 Արշավախմբային կայանում միջավայրի բարելավման աշխատանքներ 4-րդ ջոկատներ

11:30-12:30-Հեծանվային ֆլեշմոբ-ակցիա դեպի Անդրանիկի այգի + ընդունելությանն ուղղված աշխատանք` 1-ին ջոկատ

11:30-12:30 Բակային խաղ՝ օղակներով, պարաններով՝ 6 տարեկանների ջոկատի համար խաղը կազմակերպում է 5-րդ ջոկատը։
11:30-12:30 Լողափին ուրախ մարմնամարզական խաղեր 2, 3-րդ ջոկատներ

 

12:30-13:00 Ընդմիջում

13:00-13:45 Խոհանոցային գործունեություն՝ 5-րդ ջոկատ՝ Քրիստինե Շահբազյան

13:45-14:30 լող, հեծանիվ

Հունիսի 6

9:00-9:30 Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

4, 5-րդ ջոկատներ

9:30-10:20  Մարմնակրթություն

10:20-12:00 Սովորող-սովորեցնող նախագիծ Միջին դպրոցի բնագիտության լաբորատորիայում և պարատանը

12:00-12:30 Բացօթյա խաղ-ընթերցանություն. կարդում-խաղում ենք Հովհաննես Թումանյանի «Արծիվն ու կաղնին»՝ Քրիստինե Շահբազյան և 4-րդ ջոկատներ

12:00-12:30 Մաթեմատիկական խաղեր՝ ՈւթոտնուկներԽաղ խորանարդիկներով․․․5-րդ  ջոկատ

12:30-13:00 Ընդմիջում

13:00:14:30 Այլընտրանքային նկարչություն՝ նկարում ենք ոտքերով-3-րդ ջոկատ։ Դեկորատիվ պադոնների ստեղծում՝ կոլաժի տեխնիկայով-1-ին ջոկատ, պլեներներ-3-րդ ջոկատ , հեծանվային արշավ-պլեներ-4-2 ջոկատ, կավով աշխատանք 4-1 ջոկատ

 

Ջոկատավարների ճամբարային նախագծերը

Կարինե Մամիկոնյան

Սիդոնյա Վիրաբյան

Անուշ Ղազարյան

Կարինե Խառատյան

Անուշ Աթայան

Հայկուհի Հովհաննիսյան

Գևորգ Գրիգորյան

Անահիտ Եղյան-«Ծաղկաձոն», «Պատշգամբը՝ պարտեզ» Չորեքշաբթի, ուրբաթ, 2-րդ, 3-րդ, 4-րդ դասաժամեր

Քրիստինե Շահբազյան

Ռիմա Երեմյան

Քրիստինա Ջանվելյան-Երկուշաբթի, չորեքշաբթի

Տաթև Աթոյան

Էլինա Սիմոնյան

Թողնել պատասխան

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Փոխել )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Փոխել )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Փոխել )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Փոխել )

Connecting to %s